Автор Тема: Гласуване с електронен подпис на избори в Адвокатутата  (Прочетена 1301 пъти)

Gaidarov

• Изпълнителен съвет
  • Старши
  • Публикации: 68
  • Рейтинг: +6/-0
    • Профил
За.мен изключително важна инициатива, за да може на следващите избори да се гласува така. Какво инициативи предлагате?

Django

• адв. Явор Харизанов, САК
  • Администратор
  • Старши
  • Публикации: 32
  • Рейтинг: +4/-0
  • 1500520310
    • Профил
Абсолютно. Това може би е номер 1.

G.Popov

• Член на ИКАР
  • Член на форума
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: +0/-0
    • Профил
Ако изборите трябва да са тайни, няма как да е с електронен подпис.
Според мен трябва да се гласува пряко и електронно, но трябва да се измисли, как да е и таен вотът. Има примери в нормалните държави, така че няма нужда да се открива топлата вода, а да се почерпи опит.
Все пак, ако държим да става с електронен подпис, за което аз не съм против, то ще трябва да има промени в нормативната уредба.

Gaidarov

• Изпълнителен съвет
  • Старши
  • Публикации: 68
  • Рейтинг: +6/-0
    • Профил
Ние създадохме нужасен имидж за промени в ЗА. МОже би трябва да се види какви реформи могат да се направят без промени в ЗА, но те зависят изцяло от ВАДС.

Plamen Kirilov

• Член на ИКАР
  • Адвокат
  • Публикации: 26
  • Рейтинг: +5/-0
    • Профил
Що пък избора да е таен??? Аз винаги съм гласувал след като съм осведомявал всеки който ще ми обърне внимание, за кого гласувам и защо. Случвало се е да ме мотивират да променя избора си - с информация която не съм знаел например. Нека изборите да са ЯВНИ, вкл. и електронна форма да е възможна, а който иска гласът му да е таен - нека има и такава възможност.... Основата на всяка манипулация е лишчването на човека от възможности, и предоставянето само на такива възможности, каквито са удобни на предоставящия...