Автор Тема: Искам да влизам в съдилищата с високо вдигната глава, вместо обискиран...  (Прочетена 727 пъти)

Lubomir Penchev

• Член на ИКАР
  • Член на форума
  • Публикации: 3
  • Рейтинг: +3/-0
    • Профил
Описанието на раздела е "Общи въпроси, свързани с проблемите на адвокатурата", но от трите налични теми се чудя дали пиша на правилното място... Не знам и доколко този въпрос е релевантен в страната, но... имам си една мечта...

Да влизам в българските съдилища с високо вдигната глава... Без да се налага да ме пребъркват като потенциален терорист.

И не само защото си мисля, че е обидно за цялата гилдия, нито дори, защото не съм видял нито един съдия да влиза по подобен начин, а на картата ми даже е цитирана разпоредбата на чл. 29 от ЗАдв... Някак си ме свикна животът, че живеем наведени и безгласни...

Работата е там, че просто някой път ги нямам тия десет минути редене на опашка, за да ме пребъркат и това лееекичко ме бърка да си върша работата нормално...

Sarcasm sign!

Докога?
« Последна редакция: Април 07, 2017, 02:06:50 am от Lubomir Penchev »

Gaidarov

• Изпълнителен съвет
  • Старши
  • Публикации: 68
  • Рейтинг: +6/-0
    • Профил
Любо,

проблема е че Адвокатурата, по-скоро нейни те членове не се уважават и самоуважават. Сори, ама във ФОБА качих една идея за членския внос. Разви се безумната дискусия-тия дето ги харчат са крадци и мошеници и нищо няма да им дадем, ама иначе като дойдат избори осемдесет процента са за гъби, а иначе ги преизбираме под строй. 27 години едни и същи. Абсурд0не ги искаме, ама ги избираме?
Това май се нарича когнитивен дисонанс?

Django

• адв. Явор Харизанов, САК
  • Администратор
  • Старши
  • Публикации: 32
  • Рейтинг: +4/-0
  • 1500520310
    • Профил
Още едно доказателство, че нашият закон е закон само за нас си :))  И още едно нещо, в което един подходящ Пи Ар може да свърши идеална работа. Че има мошеници и разбойници между нас, има. Но чак да се отнасят сякаш ще тръгнем да стреляме и да намушкваме хора из съда,  това е малко ексцес.

Борислав Вълчев

• Изпълнителен съвет
  • Адвокат
  • Публикации: 8
  • Рейтинг: +2/-0
  • Председател на ИКАР
    • Профил
Любо, хубавото е че ти го искаш и го казваш. Сигурен съм че на нито 1 адвокат не му е приятно пребъркването и опашките, но малко са тези, които си мислят, че това може и трябва да се промени, а още по-малко ще тръгнат да говорят за това.
Жоро, това за когнитивния дисонанс ме разби и жестокостта ми се сломи  ;D

niagi

• Член на форума
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: +0/-0
    • Профил
Мен пък никога не са ме пребърквали :)
А дискусията, Жорж, верно беше безумна  8) ама е от темата дето зададе  :P

Gaidarov

• Изпълнителен съвет
  • Старши